Dogadaj się! Warsztat dla młodzieży

Rejestracja zakończona
Dnia:11 marca 2018 10:00 (odbyło się)
Zakończenie:11 marca 2018 12:15
Miejscowość:Gdynia
Adres:Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia
Inwestycja:50zł
 

CELE SZKOLENIA:


1. Poprawa komunikacji pomiędzy nastolatkami i dorosłymi.

2. Zmiana paradygmatu postrzegania rzeczywistości.

3.Wzrost świadomości językowej.

4. Wzbudzenie chęci do doskonalenia komunikacji.

5. Lepsze poznanie motywacji własnej i rozmówcy. Program warsztatów:


1. Aha! Współdziałamy! - wprowadzenie do tematu komunikacji. Pokazanie współdziałania jako umiejętności niezbędnej w budowaniu relacji a także ćwiczenie zmiany paradygmatu postrzegania rzeczywistości.

2. Kto rządzi w mojej głowie (i dlaczego to jestem ja?) - umiejętność świadomego wyrażania swoich myśli.

3. Rozmowa jakiej nie lubię ? przedstawienie przez uczestników jakich form komunikacji i dlaczego nie lubią oraz szukanie rozwiązań na poprawę tego stanu.


4. Mowa jest srebrem? - czyli dlaczego mamy dwoje uszu - zwrócenie uwagi na pozytywne aspekty poznania punktu widzenia drugiej strony.

5. Powiedział, co wiedział ? czyli nie plotkujemy, nie powtarzamy niesprawdzonych informacji i nie obmawiamy innych. Uczymy się poprzez zadawanie pytań, nie używamy słów, których znaczenia nie jesteśmy pewni, a przede wszystkim wyrzucamy z języka wulgaryzmy i słowa obraźliwe.

6. Moje plemię - z kim rozmawiam a kogo unikam - zwrócenie uwagi uczestników na to, kto motywuje do działania a kto ciągnie w dół. Wskazanie sygnałów, które świadczą o tym, że to, co mówimy przestaje być interesujące.

7. To nie gra a jednak mam drugie życie! - zasada wygrana - wygrana jako najwyższy poziom świadomej i skutecznej komunikacj